İstanbul – Rostov On Don – İstanbul
Düzenli Konteyner Hattı


Firmamız “Mer Denizcilik Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti” 2001 yılında kurulmuştur. Firmamız bünyesinde, Mer Gemi Acenteliği, Mer Global Lojistik ve Sm Kara Nakliyat firmaları bulunmaktadır.

Mer Denizcilik 2011 senesi başından itibaren ‘’Rostov Universal Port’’ limanının Türkiye temsilcisi olmuştur. Bu liman, bulunduğu bölgenin en büyük limanı ve tek konteyner elleçleyen terminalidir. Türkiye temsilciliğini yaptığımız, Azov Don Lojistics (Azov-Don Shipping Holding http://adpcorp.ru/eng/ ) firması güney Rusya’ da üç limanın sahibi ve 170 in üzerinde geminin de armatörüdür. Holding 43 firmadan oluşmaktadır ve bu firmalar iç nakliye, gemi kiralama,depoculuk, gümrükleme de dahil olmak üzere bir çok konuda hizmet vermektedir. Azov Don Lojistics’ in 2012 senesi Rusya ve Eski Sovyetler Birliği üyesi ülkeleri toplam yük elleçleme kapasitesi 15 milyon tondur. Firmanın bölgedeki gerçekleşmiş yatırım bütçesi toplamda bir milyar usd civarındadır. Yatırımlar müşterilerin talepleri doğrultusunda devam etmektedir.

Azov Don Lojistics ve Mer Denizcilik olarak, Rostov limanının konteyner elleçleme kapasitesini arttırmak ve Karadeniz içi konteyner taşımacılığında yer almak üzere Nisan 2012 itibariyle, İstanbul Rostov düzenli konteyner hattını açtık. Rostov hattı, iki liman arasında her on günde bir sefer sıklığıyla hizmet vermektedir. İstanbul – Rostov – İstanbul servisi direkttir ve hava müsaadeli transit süresi sadece üç gündür.

Konteyner parkında 20’, 40’ standart ve 40’ high cube yanında özel ekipmanlara da yer verilmiştir. Proje ve kapı teslimi yükleriniz için karayolu, nehir taşımacılığı ve demiryolu bağlantısı bulunması sebebiyle iç taşıma için müsaittir. Eski Sovyetler Birliği üyesi bütün ülkelere demiryolu teslim taşıma yapılabilmektedir.

Rostov limanında, liman hizmetlerine ek olarak gümrükleme ve depolama gibi hizmetler de sunulmaktadır. 450 dönümlük geniş depolama alanı her türlü yükün elleçlenmesine de imkan tanımaktadır. Liman operasyon alanında konteyner ve açık yük operasyonu için gerekli teçhizat ve makineler mevcuttur, liman on senedir konteyner elleçlemeye devam etmektedir.

Rostov limanı, Moskova şehri ve civarına, diğer güney Rusya limanlarıyla karşılaştırıldığında 400 km daha yakındır buda size nakliye maliyeti ile transitte süre kazandırmaktadır. Konusunda uzman personelimiz ile düşük maliyetli, kaliteli, müşteri odaklı, doğru ve düzenli bilgi akışı sağlamak şirketimizin temel prensibidir. Değerli müşterimiz, Türkiye temsilciliğini yaptığımız Azov Don Lojistics’in Rostov liman ve hattının tanıtımını yapmak ve kıymetli yüklerinizi taşımak için bizlerle irtibata geçmenizi bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Mer Denizcilik Nakliyat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.


İrtibat için: Santral: + 90 216 639 13 00 (Pbx)
İhracat: Musa Vural Dahili 160
İthalat: Vural Nergiz Dahili 170
Şirket cep tel: + 90 533 490 40 23
operation@mershipping.com